Jak wybrać maseczkę ochronną dla dziecka?

Maseczki ochronne są noszone przez wszystkich. Nie możemy zapomnieć, że obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy również tych najmłodszych, czyli dzieci od 5 roku życia. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią maseczkę, którą nasze pociechy z chęcią będą nosiły.

Jak dobrać odpowiednią maseczkę?

Maseczki ochronne dla dzieci wyglądają niemal identycznie jak te dla dorosłych, rozróżnia je jedynie rozmiar. Do wyboru mamy przede wszystkim dwa podstawowe modele: wiązane na troczki, podobnie jak w tych noszonych przez chirurgów lub zakładane na gumkę za uszy. Ich wybór zależy głównie od osobistych preferencji oraz wygody naszego dziecka. Gumki w maseczkach mogą być okrągłe lub płaskie, zaś materiały jednolite lub wzorzyste. Obecnie znajdziemy naprawdę szeroki wybór maseczek, dlatego też każdy młody człowiek z pewnością znajdzie coś, co z dumą będzie nosił. Ciekawym pomysłem mogą być maseczki z postaciami z bajek lub gier. Dzięki nim można przekonać do zasłaniania ust i nosa nawet najbardziej oporne maluchy. Chętnie noszone są maseczki ze znanymi motywami, takimi jak: Psi Patrol, LOL, Minecraft czy Among Us. Wszystkie te produkty znajdziemy na stronie https://sport13f.pl/Maseczki-c16 w okazyjnej cenie. Każda z maseczek jest tak skrojona, że doskonale dopasowuje się do kształtu twarzy. Składając się z dwóch warstw, zapewnia doskonałą ochronę przed wirusami, jednocześnie nie utrudniając oddychania. Z powodzeniem można ją prać nawet w 60 stopniach.

Co zamiast maseczki?

Co jednak robić, gdy mimo licznych zachęt dziecko nie chce założyć maseczki lub utrudnia mu ona funkcjonowanie? Warto wtedy skorzystać z alternatywnych rozwiązań, takich jak: szalik, komin czy bandama. Niezależnie, jaki będzie nasz wybór, musimy sprawdzić, czy ochrona nosa i ust dobrze się trzyma, nie uwiera lub nie zsuwa się. Tylko wtedy będzie dobrze pełniła swoją funkcję. Warto wytłumaczyć dzieciom, że maseczki, szalika czy komina nie wolno dotykać, a tym bardziej się nimi bawić. Z kolei po powrocie do domu należy ją koniecznie wyprać lub zdezynfekować.